Obrazek wyróżniający do artykułu - pfron logowanie. Na obrazie widzimy tło z gradientem kolorów przechodzących od niebieskiego po lewej stronie do zielonego po prawej stronie, z elementami żółtego na samym końcu. W centrum znajduje się logo z napisem „SYSTEMY PFRON”, gdzie litery są czarne. Po lewej stronie logotypu znajduje się symbol, który przypomina stylizowany czerwony kwiat z zielonymi liśćmi i łodygą. Całość ma nowoczesny wygląd, a gradientowe tło i subtelne czarne linie po lewej stronie dodają estetycznego wyglądu.

Jak zalogować się do PFRON-u, by skutecznie korzystać z systemów SOW, SODiR i e-PFRON?

Zastanawiasz się, jak sprawnie zarządzać formalnościami związanymi z dofinansowaniami i obowiązkowymi wpłatami na PFRON? Być może obawiasz się, że proces ten jest skomplikowany i czasochłonny? Na szczęście PFRON oferuje nowoczesne systemy online, które nie tylko ułatwiają dostęp do wsparcia finansowego, ale także pozwalają na szybkie i wygodne załatwienie wszelkich formalności. Wystarczy kilka kliknięć, aby zalogować się do odpowiedniego systemu i zacząć korzystać z narzędzi, które znacznie ułatwią Ci codzienną pracę.

Chcemy pokazać Ci, jak łatwo rozpocząć przygodę z systemami PFRON. Logowanie do SODiR, e-PFRON2 i SOW pozwoli uzyskać dostęp do wszystkich funkcji tych aplikacji. Niezależnie od tego, czy jesteś pracodawcą starającym się o dofinansowanie, czy instytucją odpowiedzialną za przetwarzanie wniosków, czy osobą niepełnosprawną potrzebującą wsparcia w zakupie odpowiednich sprzętów nasz przewodnik rozwieje twoje wątpliwości.

Z jakich zdalnych systemów PFRON możesz skorzystać?

Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych oferuje Ci systemy zdalne, które dostosowane są do specyficznych potrzeb beneficjentów funduszu. Warto, abyś poznał 3 kluczowe:

  1. System Obsługi Dofinansowań i Refundacji, czyli tzw. SODiR lub SOD
    To rozwiązanie dedykowane pracodawcom, którzy starają się o dofinansowanie na wynagrodzenia pracowników z niepełnosprawnościami. Dzięki SODiR przejdziesz ten proces skutecznie w sposób nieskomplikowany i przejrzysty.
  2. System e-PFRON2
    Ten system skierowany jest do pracodawców, którzy mają obowiązek dokonywania wpłat na PFRON. Będziesz z niego również korzystał i mimo że jesteś zwolniony z tego obowiązku, musisz bowiem regularnie przesyłać wymagane informacje do funduszu.
  3. System Obsługi Wsparcia, czyli tzw. SOW
    SOW jest narzędziem stworzonym dla osób z niepełnosprawnościami, ich opiekunów, a także instytucji i pracodawców, którzy wspierają te osoby. Dzięki tej platformie możesz skutecznie zarządzać wszelkimi kwestiami związanymi z uzyskiwaniem różnorodnych dofinansowań.

Jakim celom służy SODiR?

System Obsługi Dofinansowań i Refundacji jest internetową platformą umożliwiającą pracodawcom szybkie i sprawne ubieganie się o wsparcie finansowe na wynagrodzenia. Jeśli jesteś pracodawcą, który zatrudnia pracowników z orzeczeniem SODiR pozwoli Ci na łatwe zarządzanie dokumentacją, od tworzenia i wypełniania formularzy, aż po ich elektroniczne przesyłanie do funduszu. Dzięki temu unikasz konieczności korzystania z tradycyjnej poczty. System umożliwia także bieżące monitorowanie statusu złożonych wniosków oraz elektroniczne raportowanie zatrudnienia, wynagrodzeń i składek.

Komu dedykowany jest SODiR?

Jak wyżej wspomnieliśmy SODiR wykorzystasz, gdy jesteś pracodawcą, ale nie tylko. Jest on dostępny dla:

  • Pracodawców zatrudniających osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności.
  • Przedsiębiorców z niepełnosprawnością, prowadzących własną działalność gospodarczą.
  • Rolników z niepełnosprawnością lub tych rolników, którzy mają w rodzinie niepełnosprawnego domownika, opłacających i jednocześnie składki na ubezpieczenia społeczne w KRUS.

Jak zalogować się do SODiR, gdy skutecznie w nim pracować?

Aby w pełni wykorzystać funkcje tej platformy, wcześniej musisz dokonać rejestracji i odpowiedniego logowania. Wykonaj następujące kroki, aby Twoje działania były skuteczne.

  1. Składanie wniosku rejestracyjnego i o comiesięczne dofinansowania
    Do 25. dnia miesiąca po wypłacie wynagrodzenia dla pracownika z niepełnosprawnością, powinieneś złożyć pierwszy wniosek do PFRON. Wypełniając formularz, wybierz pomiędzy wersją papierową a elektroniczną dla przyszłych wniosków. Przy opcji elektronicznej otrzymasz login i hasło do systemu. Pierwszy wniosek musisz dostarczyć osobiście do Biura Funduszu w Warszawie lub wysłać go pocztą. Kolejne wnioski kieruj do właściwego oddziału terenowego w formie, którą wybrałeś wcześniej.
  2. Logowanie do systemu
    Zakładamy, że wybrałeś drogę składania wniosków online, bo jest wygodniejsza. Po otrzymaniu od funduszu danych do logowania wejdź na stronę SODiR i zaloguj się, zmieniając hasło podczas pierwszego logowania.
  3. Tworzenie certyfikatu
    Aby prawidłowo ubiegać się o dofinansowania, musisz posiadać certyfikat. W zakładce „Administracja” systemu możesz wygenerować go. Będzie Ci on potrzebny do elektronicznego podpisywania dokumentów.

W jakim celu powstał system e-PFRON?

System e-PFRON to narzędzie stworzone byś mógł zarządzać cyfrowo dokumentami związanymi z obowiązkowymi wpłatami na PFRON. Możesz z niego korzystać zarówno online, jak i offline, co daje Ci dużą swobodę w realizacji niezbędnych formalności. Dzięki temu systemowi wszystkie procesy związane z wpłatami na PFRON stają się bardziej dostępne.

Komu służy e-PFRON?

e-PFRON jest skierowany do podmiotów gospodarczych, które muszą składać deklaracje dotyczące wpłat na PFRON, nawet jeśli są zwolnione z tego obowiązku. Jeśli prowadzisz firmę, instytucję lub przedsiębiorstwo zatrudniające więcej niż 25 pracowników, jesteś zobligowany do korzystania z tego systemu.

Jak przebiega logowanie do e-PFRON2?

Jesteśmy przekonani, że wolisz korzystać z wersji zdalnej systemu, czyli e-PFRON2. e-PFRON2. Sprawdź poniżej, zanim przejdziesz do wysyłania dokumentów, jak dokonać rejestracji i logować się na platformie.

  1. Jak dokonać rejestracji?
    Na początek musisz złożyć odpowiedni dokument rejestracyjny. Pracodawcy powinni przesłać deklarację DEK-Z, jeśli muszą dokonywać wpłat, lub INF-Z, jeśli są z tego obowiązku zwolnieni.
  2. Czemu służy identyfikator PFRON?
    Po rejestracji otrzymasz numer rejestracyjny PFRON drogą pocztową. Jest on Ci niezbędny do logowania się do systemu oraz zarządzania kontem.
  3. Jak dokonać logowania do systemu e-PFRON2
    Przejdź na stronę e-PFRON, wprowadź swój numer rejestracyjny oraz inne dane logowania.
  4. Jakie operacje wykonać przy pierwszym logowaniu?
    Podczas pierwszego logowania będziesz musiał zmienić hasło na nowe i zaakceptować warunki korzystania z systemu.
Na grafice widnieje pytanie: "Czy wiesz jak działa SOW PFROn?" w czarnym kolorze na białym tle. Pod tekstem znajduje się logo SOW (System Obsługi Wniosków) z elementami w kolorze czerwonym i zielonym, które układają się w symbol osoby siedzącej na wózku inwalidzkim. Na dole po prawej stronie grafiki znajduje się zielone kółko z białym znakiem zapytania, co sugeruje, że można uzyskać więcej informacji na ten temat.

Jaką rolę pełni SOW?

System Obsługi Wsparcia to internetowa platforma, która pozwala Ci na składanie wniosków o dofinansowanie z PFRON w sposób wygodny i zorganizowany bez wychodzenia w domu lub biura. Przeznaczona jest zarówno dla osób z niepełnosprawnościami, jak i dla pracodawców oraz instytucji, które chcą ubiegać się o różnego typu pomoc finansową. Dzięki SOW możesz łatwo zarządzać całym procesem aplikacyjnym oraz monitorować i rozliczać otrzymane środki.

Komu dedykowany jest System Obsługi Wsparcia?

System SOW jest podzielony na trzy moduły, które odpowiadają potrzebom różnych grup użytkowników. Sprawdź, kto z niego może skorzystać:

  1. Wnioskodawcy, czyli osoby z niepełnosprawnościami, instytucje oraz pracodawcy, którzy składają wnioski o dofinansowania.
  2. Realizatorzy, czyli pracownicy jednostek samorządowych, odpowiedzialnych za przetwarzanie i obsługę wniosków.
  3. Pracownicy PFRON, którzy zajmują się koordynacją i nadzorem nad realizacją programów funduszu.

Jak zalogować się i zacząć korzystać z SOW?

  1. Rejestracja konta
    Wejdź na stronę SOW PFRON, zarejestruj nowe konto i aktywuj je, klikając w link wysłany na Twój adres e-mail.
  2. Weryfikacja tożsamości
    Uwierzytelnij swoje konto, korzystając z profilu zaufanego na ePUAP lub podpisu elektronicznego, co zapewni Ci pełny dostęp do funkcji systemu.
  3. Logowanie i aplikacja
    Zalogujesz się, używając swojego adresu e-mail i hasła, a następnie możesz przejść do składania swoich wniosków o dofinansowanie.

W PFRON logowanie do systemów SOW, SODiR i e-PFRON jest dla każdego

PFRON oferuje Ci kilka zdalnych systemów, które znacząco ułatwiają zarządzanie procesami związanymi z dofinansowaniami oraz obowiązkowymi wpłatami.

  1. System Obsługi Dofinansowań i Refundacji to narzędzie stworzone z myślą o pracodawcach, którzy chcą uzyskać wsparcie finansowe na wynagrodzenia dla pracowników z niepełnosprawnościami.
  2. System e-PFRON, z kolei, jest dedykowany podmiotom gospodarczym zobowiązanym do wpłat na PFRON, a także tym, którzy są z tego obowiązku zwolnieni, ale muszą składać odpowiednie deklaracje.
  3. System Obsługi Wsparcia to kompleksowa platforma internetowa, która upraszcza proces ubiegania się o dofinansowanie z PFRON, zarówno dla osób z niepełnosprawnościami, jak i dla pracodawców oraz instytucji. Dzięki modułowej budowie system ten odpowiada na potrzeby różnych grup użytkowników, zapewniając im wsparcie na każdym etapie – od składania wniosków po rozliczanie otrzymanych środków.

Wspólne dla wszystkich systemów PFRON jest to, że upraszczają one formalności, eliminując potrzebę korzystania z tradycyjnej poczty, co przyspiesza realizację wszelkich procesów i zwiększa ich przejrzystość. Łączy te systemy także konieczność przejścia przez proces rejestracji i logowania, aby móc w sposób bezpieczny i skuteczny korzystać z wszelkich usług funduszu. Po lekturze naszego artykułu mamy nadzieję, że wiesz już, jak to zrobić.

Obraz przedstawia tekst umieszczony na białym tle, z niebieską ramką. Tekst brzmi:

"Czy wiesz, co oznaczają symbole niepełnosprawności?"

Na dole znajduje się napis "SPRAWDŹ TUTAJ" z małą strzałką skierowaną w prawo. Tekst jest napisany różnymi odcieniami niebieskiego koloru, a słowo "symbole" jest napisane większą, wyraźniejszą czcionką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *