w jakich branżach szukać pracy w gminie Stare Babice

W jakich branżach szukać pracy  w gminie Stare Babice

Jeśli chcesz żyć w gminie Stare Babice, to zobacz, jakie masz możliwości zarobkowe. Z tego artykułu dowiesz się, w jakich branżach szukać pracy w gminie Stare Babice.

Jaka jest gmina Stare Babice?

Stare Babice to gmina wiejska, która może zapewnić wiele atrakcji wynikających z jej lokalizacji. To miejscowość położona na skraju Kotliny Warszawskiej i Równiny Błońskiej. Leży w niewielkiej odległości tak od Warszawy, jak i od Kampinoskiego Parku Narodowego. Zamieszkują ją w większości przez osoby w wieku produkcyjnym i przedprodukcyjnym. Jednocześnie ma niski stopnień bezrobocia. Mieści się tu wiele firm i mieszka wiele aktywnych zawodowo osób. Tutaj stale poszukujemy pracowników z bardzo różnorodnych branż.

Sytuacja na rynku pracy w Starych Babicach

Stopa bezrobocia w gminie Stare Babice jest na poziomie około 1,5%. Większość aktywnych zawodowo mieszkańców pracuje w sektorze rolniczym (rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo). 30,5% w przemyśle i budownictwie, a 40,9% w sektorze usługowym (handel, naprawa pojazdów, transport, zakwaterowanie i gastronomia, informacja i komunikacja). 1,6% pracuje w sektorze finansowym (działalność finansowa i ubezpieczeniowa, obsługa rynku nieruchomości). W naszej gminie najwięcej jest mikroprzedsiębiorstw zatrudniających do 9 pracowników.

Podobnie jak w pozostałej części kraju, także i w naszej gminie odnotowujemy potrzebę zwiększonego zatrudnienia zawodach, które również u nas są deficytowe. W całej Polsce należą zaś do nich branże:

 • budowlana,
 • medyczno-opiekuńcza,
 • produkcyjna,
 • transportowa,
 • finansowa,
 • spożywczo-gastronomiczna,
 • edukacyjna.

Polska to nadal bardzo atrakcyjny rynek tak dla inwestycji, jak i zatrudnienia. Gmina Stare Babice jest częścią województwa mazowieckiego, w którym mieszka i pracuje ponad 130 000 obcokrajowców. Poszukujemy pracowników fizycznych i różnego rodzaju specjalistów. Otwartość jest więc cechą także naszego lokalnego rynku pracy.

Praca fizyczna w gminie Stare Babice

Pojęcie pracownika fizycznego jest bardzo szerokie. Obejmuje ono proste czynności wymagające siły mięśni, jak i te oparte o specjalistyczną wiedzę. Osoba pragnąca znaleźć zatrudnienie w naszej gminie bez trudu znajdzie pracę w zawodzie: montera izolacji, mechanika-operatora maszyn rolniczych, maszynisty offsetowego czy też operatora maszyn. Studenci oraz osoby zaczynające swoją karierę zawodową z powodzeniem mogą podjąć pierwszą pracę jako merchandiser w wielu różnych branżach.

Gastronomia i hotelarstwo to kolejne działy gospodarki, w których poszukujemy nowych pracowników. W wielu miejscach z radością powitamy nowe recepcjonistki kucharzy, kelnerów czy też pomoce kuchenne. Od dość dawna wyraźnie deficytową branżą, jeśli chodzi o pełną obsadę pracowników w różnych jej specjalnościach, jest branża budowlana. W naszej gminie możesz odpowiedzieć na ofertę, jeśli poszukujesz pracy jako

 • monter sieci wodno-kanalizacyjnej, 
 • glazurnik,
 • instalator systemów zabezpieczeń, 
 • monter pawilonów z płyt warstwowych. 

Te właśnie zawody uznawane w budowlance za deficytowe mogą się poszczycić największym poziomem zarobków nie tylko w obrębie tej branży. Mile widziani w gminie Stare Babice są też kierowcy, sprzedawcy i kasjerzy. Interesujące oferty znajdą również te osoby, które chcą realizować się w zawodzie makijażystki lub stylistki paznokci.

Deficytowe zawody w Starych Babicach – rynek specjalistów

Podobnie jak w całym kraju jedną z najbardziej deficytowych, lecz jednocześnie najszybciej rozwijających się jest branża IT. Niedobory kadrowe notowane są praktycznie we wszystkich profesjach z nią związanych. Brakuje analityków, testerów oprogramowań i aplikacji, administratorów sieci, programistów i grafików komputerowych. 

Miejsca pracy czekają u nas również w zawodach związanych z nauczaniem: lektorów języka angielskiego, nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczycieli języka polskiego jako obcego, nauczyciela kształcenia zintegrowanego. Jesteśmy również otwarci na osoby chcące spełniać się w zawodzie asystentki, recepcjonistki czy fizjoterapeuty.

Kolejne profesje nie zaliczają się może w tej chwili do zawodów deficytowych, lecz do tych stale popularnych i pożądanych. Są to 

 • magazynierzy, 
 • pracownicy biurowi i księgowi,
 • operatorzy maszyn produkcyjnych i operatorzy linii produkcyjnych.
w jakich branżach szukać pracy w gminie Stare Babice
W gminie Stare Babice pracę znajdziesz w magazynie owoców i warzyw.

Rodzaje prac dorywczych w gminie Stare Babice

Ze względu na położenie spora część mieszkańców naszej gminy pracuje w takich sektorach jak rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo. Zlecanie wywiezienia i zagospodarowania biomasy nie jest czymś zaskakującym. W sezonie urlopowym podobnie jak w całym kraju największe zapotrzebowanie na nowych pracowników notujemy w handlu i gastronomii. W tym okresie wzrasta również liczba ofert pracy dla osób mogących prowadzić dom, opiekować się dziećmi lub osobami starszymi. Rośnie też zapotrzebowanie na osoby do sprzątania, pracowników magazynowych z uprawnieniami, pracowników obsługi klienta czy też lektorów języków obcych.

Branża e-commerce także na Starych Babicach bardzo szybko się rozwija. Nasze firmy oferują sprzedaż internetową, a mieszkańcy zamawiają przez internet wiele produktów. W związku z tym pracą dorywczą może być np. magazynier w okresie przedświątecznym, kiedy dostaw jest więcej. Rośnie też zapotrzebowanie na kurierów, którzy dostarczą zamówienia klientom. Dostawców szukają m.in. lokale gastronomiczne. 

Praca dla obcokrajowców w gminie Stare Babice 

Polski rynek pracy zatrudnia wielu obcokrajowców. Szczególną popularnością cieszy się wśród obywateli krajów wschodnich. Wybuch wojny  na Ukrainie spowodował zwiększony napływ osób mieszkających w tym kraju. Praca dla nich jest dostępna na terenie całej Polski. Również w naszej gminie mogą znaleźć zatrudnienie w wielu różnorodnych zawodach. 

Zanim podejmie się współpracę, warto najpierw zweryfikować potencjalnego pracodawcę, wchodząc na stronę http://www.stat.gov.pl/regon/. Można też sprawdzić firmę w Krajowym Rejestrze Urzędowym Podmiotów Gospodarki Narodowej. Innym sposobem weryfikacji jest wejście na stronę Krajowego Rejestru Sądowego. Każdy działający przedsiębiorca ma nadany numer Regon i widnieje w spisie.

Znalezienie zatrudnienia mogą też ułatwić prywatne agencje pośrednictwa pracy. Muszą one być zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia. Wymagane jest też posiadanie aktualnego wpisu potwierdzonego certyfikatem wydanym przez marszałka danego województwa. Działalność agencji można sprawdzić, wchodząc na stronę:  www.kraz.praca.gov.pl.

Co mogą, a czego nie mogą agencje?

Agencje zatrudniające obcokrajowców nie mogą pobierać od osób poszukujących pracy opłat za pośrednictwo. Mają za to obowiązek zawarcia pisemnej umowy z obcokrajowcem. Obowiązkiem agencji jest też dostarczenie tłumaczenia umowy przed jej podpisaniem w języku zrozumiałym dla cudzoziemca. Kolejnym obowiązkiem agencji jest poinformować pisemnie cudzoziemca i pracodawcę, do którego będzie kierowany o zasadach wjazdu, pobytu i pracy cudzoziemców w Polsce. Informacja ta musi być pisemna i sporządzona w języku zrozumiałym dla cudzoziemca.

Wszelkie potrzebne informacje osoby przybywające z Ukrainy mogą uzyskać pod następującym numerem infolinii + 48 47 721 75 75

Najczęstsze oferty wolnych etatów, którymi dysponujemy to praca kierowcy busa, pracownika produkcji i pracownika hotelu. A także kelnera i kucharza, magazyniera i pracownika hurtowni. Także przedstawiciela handlowego.

Nasza gmina, wykorzystując swe dogodne położenie około 13 kilometrów od centrum Warszawy, stara się przyciągać nowych mieszkańców. Zachowując swój wiejski charakter, jest otwarta na nowych pracowników z wielu różnych branż. Włączając w to osoby pochodzące z Ukrainy, które mogą znaleźć zatrudnienie tak na otwartym rynku pracy, jak i poprzez agencje pośrednictwa pracy.


Gdzie jest praca w gminie Stare Babice?

Pracę w gminie Stare Babice znajdziesz w tych firmach: Vipolimex, Sigmamet, Playtaco Service, Dawtona, Herba-ta s.c.

Zielonki Parcela kto zatrudnia?

 Hurtownia Owoców i Warzyw „Bukat”, Genius Academy, Złota Chochla Catering.

Nowe Babice gdzie praca?

Zatrudnienie znajdziesz w takich filmach jak: Martes Sport, Manpower, La Wanda Pizza-Pasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *